Jane kaerajook on hea maitsega hästivahustatav kaerapiim, mis sobib hästi kohvi, tee ja kakaoga, latte valmistamiseks, pudru, müsli ja smuuti sisse. 


TOOTEST

Jane kaerajook on kaera baasil valmistatud taimne piim. Tegemist on 100% taimse tootega, mis lehmapiima ega muid loomse päritoluga koostisosi ei sisalda ja seega sobib suurepäraselt neile inimestele, kes lehmapiima ei tarbi – kas siis tervislikel, eetilistel või muudel põhjustel.


Jane kaerajook on puhas, naturaalne ja vähetöödeldud, et säilitada kaeras sisalduvad kasulikud ained. Kaerajook on maheda ja pisut magusa maitsega - see tuleneb kaera enda maitsest, suhkrut lisatud ei ole.


Kaeras on lisaks mineraalidele ja vitamiinidele kolestoroolitaset langetav kiudaine beetaglükaan.

Jane kaerajook on
  • laktoosivaba
  • ei ole lisatud rafineeritud suhkrut
  • ei ole lisatud säilitus- ja muid lisaaineid


Kas selles "piimas" ei ole üldse lehmapiima?

Ei ole. Jane kaerajook on valmistatud 100% kaera baasil ja on seetõttu ka laktoosivaba.

Miks kaerajook ja mitte kaerapiim?

Ka mina nimetaks kaerajooki parema meelega kaerapiimaks, kuid taimset päritolu toodete nimetamine piimaks ei ole praegu ametlikult lubatud, see on Euroopa Liidu ühise turukorralduse määruse järgi ainult loomset päritolu piimale või piimatoodetele reserveeritud nimetus.

Erand on tehtud mitmetes maades kookospiimale, maapähklivõile, Hispaanias ka mandlipiimale. Seal on neid tooteid tarbitud "põlvkondade vaheldumist võimaldava ajavahemiku jooksul" - see ajavahemik on vähemalt 30 aastat.