Jane kaerajook on Eesti esimene 100% mahekaerast tehtud taimne piimajook.


TOOTEST

Jane kaerajook on Eesti esimene 100% mahekaerast tehtud taimne piimajook. Tegemist on 100% taimse tootega, mis lehmapiima ega muid loomse päritoluga koostisosi ei sisalda ja seega sobib suurepäraselt neile inimestele, kes lehmapiima ei tarbi – kas siis tervislikel, eetilistel või muudel põhjustel.

Kaerajooki saab kasutada kõigiti nagu piima – niisama joomiseks, hommikupudru valmistamiseks või müsliga, pannkookide valmistamisel jne.

Jane kaerajook on puhas, naturaalne ja vähetöödeldud, et säilitada kaeras sisalduvad kasulikud ained. Kaerajook on pisut magusa maitsega, kuid see tuleneb kaera enda maitsest. Suhkrut lisatud ei ole.


Kaeras on lisaks mineraalidele ja vitamiinidele kolestoroolitaset langetav kiudaine beetaglükaan.

Jane kaerajook on
  • laktoosivaba – kaerapiim on valmistatud 100% Eesti mahekaerast
  • ei ole lisatud rafineeritud suhkrut
  • ei ole lisatud säilitus- ja muid lisaaineid

KOOSTIS

Kaerajoogi peamisteks koostisosadeks Järvamaal asuvast Raismikuoja mahetalust pärit mahekaer ja vesi. Samuti lisame sellele kaltsiumi, B12-vitamiini, D3-vitamiini, rapsiõli ja jodeeritud soola. Meie kaerajoogis kasutatud D3-vitamiin on taimset päritolu, see on valmistatud mikrosambliku ekstraktist (Lichen extract), seetõttu sobilik ka veganitele.


Millist kaera on kaerajoogi tegemisel kasutatud?

Meie kaerajook on valmistatud Raismikuoja talust pärit mahekaerast nimega "Kalle", millel on teiste kaerasortidega võrreldes kõrgem valgusisaldus. Mahekaera kasvatamisel ei ole kasutatud pestitsiide.

Kas selles "piimas" ei ole üldse lehmapiima?

Ei ole. Jane kaerajook on valmistatud 100% kaera baasil ja on seetõttu ka laktoosivaba.

Miks kaerajook ja mitte kaerapiim?

Ka mina nimetaks kaerajooki parema meelega kaerapiimaks, kuid taimset päritolu toodete nimetamine piimaks ei ole praegu ametlikult lubatud, see on Euroopa Liidu ühise turukorralduse määruse järgi ainult loomset päritolu piimale või piimatoodetele reserveeritud nimetus.

Erand on tehtud mitmetes maades kookospiimale, maapähklivõile, Hispaanias ka mandlipiimale. Seal on neid tooteid tarbitud "põlvkondade vaheldumist võimaldava ajavahemiku jooksul" - see ajavahemik on vähemalt 30 aastat.